Caraskal Tamiri

Günlük hayatımızda bazen kaldıramayacağımız yükler ile karşılaşırız. Bu durumda fizik kuralları en büyük yardımcımız olmaktadır. Fizik kurallarına göre oldukça iyi hesaplamalar yapılarak geliştirilen aletler az enerji ile oldukça büyük yükleri taşımamıza yardım etmektedir. Bu aletler yük olarak bize yardım ederken bir kötü yanı ile de zamandan kayıp yaşamamıza neden olmaktadır.

Ancak normal bir şekilde taşıyamayacağımız yüklerin taşınmasında da büyük yardımcı olmaktadır. Kaldıraçlar fizik kurallarının en iyi şekilde işlenmesi sonucu ortaya çıkmış oldukça yararlı araçlar arsında yer almaktadır.

Caraskal kaldıraçlar içerisinde belki de en iyi işe yarayan alettir. Caraskal ile binde bir oranında bir güç harcayarak dilediğiniz ağırlıktaki yükü kaldırabilirsiniz. Caraskal aynı zamanda da kaldırılan yükün istenilen seviyede havada tutulmasına da yardımcı olmaktadır.

Caraskal Nasıl Çalışır?

Caraskal tamiri yapabilmek için öncelikle çalışma prensibini iyi şekilde bilmek gerekmektedir. Böylelikle Caraskal servisi verilebilmektedir. Caraskal bir biri ile bağlantılı yuvarlak bir dişli mekanizması ile çalışmaktadır. Bu dişli çark mekanizmasında sonsuz döngüye sahip bir çark kullanılmaktadır. Sonsuz döngüye sahip olan bu karşın döndürülmesi ile dişli hareket ederek diğer çarkta yer alan yükün istenilen yere taşınmasını ya da kaldırılmasını sağlamaktadır.

Caraskal sisteminde yer alan çark çekme zinciri verilen bir halat yardımı ile çekilerek döndürülmektedir. Bu döndürme işleminde çok büyük bir yük kullanılmasına gerek yoktur. Çekilerek döndürülen bu çarka bağlı diğer dişli çarkta buradan elde edilen hareket ile döndürülmektedir.

Bu alanda örnek vermek gerekirse çekme halatı ile 10 tur döndürülen çark asıl dişlinin olduğu çarkı 1 tur ya da yarım tur döndürmektedir. Caraskal tamiri merkezi olarak bu sistemde meydana gelen arızalara anında müdahale ederek sorununuzu en kısa sürede çözmekteyiz. Buda iş ve işlemlerinizin aksamamasına neden olmaktadır.

Caraskal Hangi Alanlarda Kullanılır?

Kaldıraçlar ve basit makineler hayatımızın birçok alanında sıklıkla kullandığımız aletlerdendir. Caraskal da fizik kanunları çerçevesinde hayata geçmiş aletlerden birisidir. Caraskal genel olarak yük kaldırmada, kaldırılan yüklerin hareket ettirilmesinde ve daha birçok farklı işte kullanılmaktadır. Hem bakımlarının hem de caraskal tamiri gibi işlemlerin basit olması nedeni en çok da küçük ve orta büyüklükteki esnafların kullandığı bir alettir.

Caraskal sağladığı fayda ile birlikte birçok farklı formda da örneklerine rastlanan bir alettir. Genel olarak caraskal ağır sanayi alanında sıklıkla kullanılmaktadır. Burada işletmeleri hem ağır yüklerin yüklenmesi hem de taşınması anlamında büyük destek olmaktadır.

Caraskalın elektrikli, asansörlü gibi birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Caraskal tamiri ikitelli sanayi sitesinde yapılmaktadır. Servisimizde uzman personelimiz her türlü caraskal tamiri hizmetini profesyonelce vermektedir.

Caraskal İle Ne Kadar Yük Kaldırılır?

Caraskal en küçük boyutlardaki hali ile bile oldukça yüksek ağırlıkta yükler taşımaya yardımcı olmaktadır. Caraskal genel olarak yük kaldırma ve taşıma alanında kullanılmaktadır. Kullanım alanlarına ve caraskalın türüne göre taşıma kapasiteleri değişmektedir. En küçük caraskallar ile 100 kilograma kadar yük taşımak mümkün olabilmektedir.

Caraskal küçük işletmeler ve atölyeler tarafından kullanıldığı gibi ağır sanayi alanında da kullanılmaktadır. Bu alanlarda kullanılan caraskalların taşıma kapasiteleri 200 tona kadar bulmaktadır. Elle çevrilen zincirli caraskalların aksine ağır yük taşımada kullanılanlar elektrikli ya da motorlu caraskal modelleri olabilmektedir. Bu modeller hem yükün daha hızlı taşınmasına olanak sunmakta hem de daha az enerji harcanması ile maliyeti düşürmektedir.

Caraskal Çeşitleri

Caraskal oldukça geniş bir alanda kullanılmaktadır. Kullanım alanına ve sektörüne göre farklı çeşitlerini görmek mümkün olmaktadır. Genel çalışma mantığı ve prensibi aynı olsa da çalışma şekli ile çeşitleri artmaktadır. Caraskal çeşitlerinde en basit olanlar el ile kontrol edilen manuel caraskal çeşitleridir. Bu caraskallar insan gücü ile çekme zincirinin çekilerek çarkların hareket ettirilmesi ile çalışmaktadır.

Diğer en çok kullanılan caraskal modelleri ise özellikle fabrika ve ağır sanayi alanında kullanılan elektrikli ve motorlu caraskal türleridir. Genel olarak bir ve iki ton üzerinde bir taşıma yapılan alanlarda kullanılmaktadır. Caraskal sayesinde hangi alanda olursa olsun istenilen yükü kolayca taşımak ve bir yerden bir yere hareket ettirmek oldukça kolay olmaktadır. Aslına bakılırsa vinçlerde kullanılan kaldırma prensibi de bir çeşit caraskal olarak karşımıza çıkmaktadır.

Caraskalda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Caraskallar yük kaldırmada ve kaldırılan yükün belirli bir seviyede sabit tutulmasında kullanılmaktadır. Ne kadar ağırlıkta bir yük taşınırsa taşın caraskal ile çalışırken güvenlik tedbirlerine uymak gerekmektedir. Özellikle kaldırılan yükün havada sabit tutulması aşamasında kesinlikle yükün altından geçmemek ya da altında durmamak gerekmektedir. Caraskal ile çalışırken aletin sağlam bir şekilde devrilmeye karşı sabitlenmesi gerekmektedir.

Caraskalların kullanım alanlarına ve türlerine göre belirli aralıklar ile bakım ve onarımlarının yapılması gerekmektedir. Özellikle açık alanlarda yapılan çalışmalarda hava şartlarına bağlı olarak oluşacak deformasyonların dikkat ile takip edilmesi gerekmektedir. Çalışanların ve taşınan eşyaların güvenliği açısından eğitimli kişilerce kullanılması değiştirilmesi gereken parçaların zamanında değiştirilmesi gerekmektedir.

Caraskal Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Caraskal tamiri İkitelli servisi olarak caraskal bakımlarının zamanında ve uzman kişilerce yapılmasını önermekteyiz. İkitelli bölgesinde hizmet veren caraskal sevisi olarak tamir, bakım onarım ve rutin kontroller gibi işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Caraskal sisteminin uzun yıllar boyunca doğru bir şekilde çalışması için bakım, onarım gibi işlemlerin zamanında yapılması oldukça önemlidir.

Caraskal bakımı sırasında metal yorgunluğu ve parçaların kullanım ömürlerine bakılmaktadır. Düzenli bakımı yapılmayan sistemler bir süre sonra arıza verebilmektedir. Bu ve benzeri caraskal sistemlerinde yaşanan arızalar ciddi sorunlara yol açabilmekte can ve mal kayıpları ile sonuçlanabilmektedir. Bu nedenle caraskal sistemlerinizin rutin olarak bakımlarının yapılması kullanılmadığı zamanda uygun şekilde korunması gerekmektedir.

Caraskal Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

İş kazalarında en çok kayıpların tedbirsizlik ve bakımsızlıktan kaynaklandığı görünmektedir. Özellikle caraskal gibi ağır işlerde çalışanların ek olarak dikkat etmesi gerekmektedir. Caraskal sistemlerinin kanunlar gereği belirli dönemlerde kontrol edilmesi gerekmektedir. Caraskal bakımlarında dişlilerin çalışma durumları, aşınma oranları, yük bağlamada kullanılan taşıma birimlerine, motorlu ve elektrikli türlerde ise mekanizmanın kontrollerine dikkat edilmedir.

Demirciler sitesi caraskal merkezi olarak sizlere en iyi bakım ve onarım işlemlerini sunmaktadır. Bakım ve onarım işlemlerinde en uygun fiyat ve en kaliteli işçilik seçenekleri sunulmaktadır. Rutin bakımlarda çalışma sistemi tarafımızca kontrol edilmektedir. Bir sorun ile karşılaşıldığında ise sorunun çözümü için anında müdahale edilmektedir.

Zincirli Caraskal

Manuel caraskal da olarak bilinen zincirli caraskal bilenen çalışma prensibi ile hareket ettirilen bir üründür. Demirciler sitesi caraskal bakım ve onarım merkezi olarak zincirli caraskal sisteminde ihtiyacınız olan modelleri de sizlere temin etmekteyiz. Zincirli caraskal modellerinde farklı ölçülerine göre taşıma kapasitelerinde de büyük farklar olmaktadır.

Zincirli caraskal modellerinde çevirme çarkına bağlı olan zincir asıl çarkta bağlı olan dişlileri döndürmeye ve bu vasıta ile de yük kaldırmaya yaramaktadır. Zincirin hareketine göre yük aşağı ya da yukarı hareket edebilmektedir. Bu caraskal modeli el ile çevrilerek hareket ettirilen manuel çalışma prensibine sahip modellerdir.

Zincirli Caraskal Sistemi Tamiri

Zincirli caraskal tamiri kesinlikle bu alanda bilgisi ve tecrübesi olan kişi ya da kurumlarca yapılmalıdır. Basit gibi görünen ancak karmaşık yapısı nedeni ile dikkatli olunmalıdır. Zincirli caraskal tamiri esnasında tüm güvenlik önlemleri alınmalıdır. Genel olarak bu sistemlerde çevirme zincirinin bağlı olduğu çarkta en çok arıza görülmektedir.

Yük taşımada ve yükün havada sabit tutulmasında sorun yaşamamak, can ve mal güvenliğinizi sağlamak için anında müdahale edilmesi gerekmektedir. Zincirli sistemlerde bir diğer önemli arza ise dişlilerin kırılması ya da aşınması sonucunda yük taşımada sorun yaşama yada yükün havada sabit tutulmasında sorun meydana gelebilmektedir. Bu gibi durumların aynı zamanda ciddi sağlık problemlerine yol açma imkanına göre tedbirli davranmak en önemlisidir.

Elektrikli ve Motorlu Caraskal Modelleri

Zincirli caraskal modellerinde kullanılan yük kaldırma prensibi elektrikli ve motorlu sistemlerde aynı mantığın ve işlevin motor ile yapılmasına denilmektedir. Genel olarak fabrika gibi alanlarda ağır yüklerin kaldırılmasında kullanılmaktadır. Kullanılan teknolojik sistem sayesinde tonlarca yükün taşınması ve nakliyesi gözümde büyümektedir.

Teknolojik caraskal modelleri bazı durumlarda oldukça büyük eşyaların taşınmasında kullanılmaktadır. En çok ise kamyon gibi araçların yüklenmesinde ve Boşaltılmasında kullanılmaktadır. Caraskal sistemleri fizik ile yeni teknolojinin kullanılması ile farklı ve gelişmiş seçenekler ile karşımıza çıkmaktadır.

Motorlu ve Elektrikli Caraskal Tamiri

Motorlu ve elektrikli caraskal modellerinde en sık görülen arıza aşırı yükten kaynaklı olarak devrelerin karışmasıdır. Caraskal tamir merkezi olarak büyük ölçekli caraskal modellerinizi yerinde bizzat görerek tamir işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça yüksek ağırlıkta eşyaların taşınması caraskal mekanizması içinde yer alan dişlerin sıkışması, yıpranması ve kopması gibi arızalar oldukça sık karşılaşılmaktadır.

Merkezimiz yerinde sunduğu tamir, bakım ve onarım işlemlerinde yedek parça değişmesi gibi bir sorun olduğunda anında parçanın temini yapılarak onarım gerçekleştirilmektedir. Tamir işlemlerinde sizlere en uygun fiyatlar ile kaliteli ve tecrübeli işçilik yazmaktayız. Alanında iyisi olmanın verdiği gurur ile İkitelli başta olmak üzere tüm İstanbul’ a ve çevre illerine hizmet vermekteyiz. Talep gelmesi halinde tüm Türkiye ‘ye de hizmet vermekteyiz.

Caraskal Fiyatları

çalışma sistemleri ve sağladığı fayda düşünüldüğünde caraskallar oldukça yararlı eşyalar arasında yer almaktadır. Kullanım alanlarına göre farklı birçok çeşidinin olması boyutlarının farklı olması gibi durumlar ile caraskal fiyatları da değişiklik göstermektedir. Küçük modeller daha uygun olurken ağır sanayilerde kullanılan ise oldukça farklıdır.

Caraskal tamir ve bakım merkezi olarak bakım, tamir ve onarım haricinde caraskal alım ve satım işlemlerine de aracılık etmekteyiz. Bu özellik sayesinde sizlerde en uygun fiyatlar ile en uygun caraskal modellerine sahip olabilirsiniz. Kaliteli modeller ile işinizi rahatlatmak için sizleri de servisimize bekleriz.

Caraskal Tamir Fiyatları

Caraskal hemen hemen herkesin bildiği bir çalışma prensibine sahiptir. Caraskallar sayesinde birçok işlem oldukça kolay şekilde ve güç harcamadan yapılabilmektedir. Bu nedenle bu aletlerin tamirleri de oldukça önemlidir. Tamir sırasında önemli olan konulardan biriside tamir ve malzeme fiyatları olmaktadır. Caraskal tamirinde İstanbul merkez olmak üzere tüm Türkiye ‘ye hizmet vermekteyiz. Bu alanda nereden olursanız olun hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Caraskal çalışma prensipleri konusunda alanında uzman olan personelimiz İstanbul bölgesinden tüm ülkeye hizmet vermektedir. Caraskal tamirinde en uygun fiyat ve kaliteli servis hizmet ile sizlere hizmet vermekteyiz. Alanında uzman personelimiz teknik arızayı anında tespit ederek müdahaleyi hemen yapmaktadır.

Sizde caraskalarınızda yaşadığınız sorunları bizler ile iletişime geçerek telefon ile ya da görüntülü sohbet ile de yapmaktadır. Caraskal bakım ve tamirinizi hemen yaptırarak olası kazaların büyük bir kısmını engelleyebilirsiniz. Vinç Tamiri ile ilgili detaylara anasayfaya bakabilirsiniz. Tüm projeler by Güçlü Vinç tarafından yapılmaktadır.